5 powodów dla których cieszę się, że Duda wygrał wybory

Kilka dni temu odbyło się zaprzysiężenie na Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Wydarzenie to było dość szeroko komentowane w mediach, a ja patrząc i słuchając tego wszystkiego, nie mogłem odmówić sobie przyjemności przedstawienia Wam swojej opinii. Wytłumaczę wam dlaczego cieszę się, że wygrał właśnie Duda. 1.Bo nie wygrał Komorowski

Wiele można mówić o tym człowieku. Ile z tego będzie miało pozytywny wydźwięk – odpowiedzcie sobie sami. Moim nieskromnym zdaniem był złym prezydentem. Chyba, że mam zbyt wygórowane potrzeby. W sumie po co głowa państwa ma umieć dobrze wypowiadać się w ojczystym języku, zachowywać się jak człowiek i być godnie reprezentować kraj na arenie międzynarodowej. Przecież może zasłaniać się dysleksją i wskakiwać na wszelkiego rodzaju krzesła w zagranicznych parlamentach, świetnie się przy tym bawiąc. Do tego te jego związki z WSI… Cały ten rząd, to jedno wielkie postkomunistyczne bagno. I tu pojawia się argument numer dwa.

2.Duda jest spoza układu

Świeżo upieczony prezydent jest kimś z zewnątrz. Nie jest przesiąknięty całym tym gównem, które jest w polskiej polityce obecne od kilkunastu lat. Jest spoza całego okrągłostołowego układu. Pewnie zaraz się okaże, że stryjeczny brat wujka jego cioci służył w Wermachcie, co z wielkim oburzeniem ogłoszą media, ale cieszmy się z tego, że na tę chwilę jest czysty. Tabula rasa – na jego opinie ma wpływ wyłącznie to, co zrobi po zdobyciu władzy.

3.Wybór Dudy to początek zmian w polskiej polityce

Dlaczego Platforma przegrała wyboru prezydenckie? Bo ludzie mieli ich dość. Mieli dość ciągłego mamienia, obiecywania i oszukiwania. Byli tym zmęczeni. Do tego doszła genialna robota Beaty Szydło, która prowadząc kampanię Andrzejowi Dudzie zapewniła mu wygraną. Komorowski i jego sztab popełnili mnóstwo błędów, które ekipa PiSu wykorzystała. Głównym czynnikiem była jednak chęć wprowadzenia czegoś nowego. Spróbowania od nowa, z innym człowiekiem u władzy. Platforma przez kilka lat rządów miała szansę zrobić wiele dla Polski, czego nie wykorzystała. Dlatego nadeszła pora na zmiany.

4.Może to zmienić myślenie polityków

Najbardziej utopijny ze wszystkich podpunktów. Gdzieś z tyłu głowy pojawiła się mała iskierka nadziei, że politycy zauważą, że jednak z Polakami nie da się pogrywać. Robili to przez kilkanaście ostatnich lat, ale w końcu nastąpiło apogeum wkurwienia naszych rodaków, którzy chcą z tym skończyć. Nie posądzałbym osób zasiadających z naszym rządzie o zbyt głębokie refleksje, jednak wierzę, że coś im do głów wejdzie. Zobaczą, że teraz będą musieli starać się dwa racy mocniej, żeby zasiadać w parlamencie.

5. Duda jest młody i wykształcony

Prezydent w Polsce pełni tak naprawdę funkcję reprezentatywną. Nie ma on zbyt wielkiej władzy – bez parlamentu za dużo nie zdziała. Dlatego Duda jest bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko. Zna języki, jest wykształcony i dobrze się wypowiada. Taki człowiek musi budzić szacunek na arenie międzynarodowej. Uważam, że jest to dobra wizytówka naszego kraju.

 Po przeczytaniu tego wpisu pewnie uznacie mnie za PiS-owca i w sumie bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. Jednak mimo wszystko dwa słowa wyjaśnienia. Chyba bardziej niż ze zwycięstwa Dudy cieszę się z porażki Komorowskiego. Jego czas minął, nadeszła pora na zmiany w polityce. Ich początek ma miejsce teraz, kontynuacja będzie podczas wyborów parlamentarnych. Trzymajcie kciuki – gorszym prezydentem niż Komorowski na pewno nie będzie.

Reklamy

4 myśli w temacie “5 powodów dla których cieszę się, że Duda wygrał wybory

 1. 1. Komorowski nie był dobrym prezydentem – zgoda, jednak jak już w tej chwili widać, następca jest gorszy;
  2. Siedzi w układzie głęboko;
  3. Polska stanie się państwem klerykalnym;
  4. Myślenie polityków nie zmieni się – myśl przewodnia – koryto – pozostanie bez zmian;
  5. Ze stwierdzeniem w tytule zgadzam się, z uzasadnieniem – nie.
  ———————-
  Jeszcze 3 uwagi, rzucam hasłowo, by nie zanudzać:
  1. Zbieranie podpisów przez matkę Dudy w czasie zajęć inauguracyjnych na UJ;
  2. Niewyjaśniona sprawa lotów do Poznania za nasze pieniądze;
  3. Wycofywanie się z obietnic przedwyborczych. (nie to, żebym wierzył)

  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

  1. 1. Komorowski nie był dobrym prezydentem – ocena pięcioletniej pracy. Następca jest gorszy – ocena miesiąca pracy…
   2. Nie głębiej niż jego poprzednik.
   3. Oczywistą sprawą jest, że to nam nie grozi.
   4. To trochę utopijna wizja, ale cały czas wierzę, że tak się stanie 🙂
   5. To właśnie czyni ten świat pięknym, że każdy z nas jest inny. Nie we wszystkim będziemy się zgadzać.
   —-
   1. Wolny kraj.
   2. Serio? A ilu posłów latało na Karaiby czy inne Seszele za nasze pieniądze? Wyjazdy Dudy przy nich to nic.
   3. Trochę już standard, no ale co poradzimy. Może resztę spełni? 🙂

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s